Πολιτική, κοινωνία, θρησκεία, οικονομία… τόσοι κόσμοι στοιβαγμένοι μέσα σε μια μόνο εφημερίδα. Πως να χωρέσει το παιδί και ο δικός του κόσμος σε όλο αυτό; τόσο χρώμα, φαντασία και χαρά. ‘ Το Φωτεινό Αστέρι ‘ θα είναι τώρα η δική του εφημερίδα! Τέσσερα φύλλα για αρχή που αν “ποτιστούν” με ζεστασιά….. δέντρο θα γίνουν…….. θα θεριεύουν στην σκιά του να παίζουν τα παιδιά!
Διανέμεται δωρεάν
Ο κόσμος του Φωτεινού Αστεριού
![](https://tofoteinoasteri.org/wp-content/uploads/2020/08/img_20200822_103909-1024x674.jpg)